Klooster Casa Carmeli; bijzondere werklocatie

klooster Casa Carmeli


Lop Wendakker heeft er dit jaar een nieuwe en bijzondere werklocatie bijgekregen; Klooster Casa Carmeli te Vogelenzang.
Via een landelijke natuurwerkdag raakte de LOP-begeleider in contact met de enthousiaste zusters, de vrijwilligersgroep en het personeel van het klooster. En iedereen was het er over eens; ze wilden graag van ons team gebruik maken omdat er zoveel werk te verrichten is. Er is veel achterstallig onderhoud; de natuur had in de loop der jaren het landgoed opgeslokt waardoor plantenborders verdwenen waren, zichtassen en romantische plekjes dichtgegroeid en er was weinig ruimte voor bloeiende planten.

Onze eerste klus was dan ook het wegzagen van grote esdoorns - het zevenblad onder de bomen - om meer licht op de grond te krijgen voor nieuwe struiken en voor wilde planten. Ook hebben we rododendrons afgezet en terug geplaatst op hun oorspronkelijke plek van aanplant. Zij waren in de loop der jaren half ingestort en opnieuw uitgelopen, waardoor ze vijf meter weggelopen waren en zo een doorzicht hadden afgesloten. In het hernieuwde doorzicht hebben we gras ingezaaid en is er op een vrijwilligersdag een sokkel en tuinvaas als element neergezet. Op een andere plek hebben we meegeholpen met het wegzagen van struiken en bomen, zodat een stenen plantenborder tevoorschijn is gekomen. In de borders hebben we het zevenblad uitgegraven en met schone grond aangevuld. Er worden wilde plantenmengsels ingezaaid om bloemen te krijgen, zonder dat er veel onderhoud aan vast komt te zitten. Door goed overleg met de zusters en de vrijwilligersgroep kunnen we onze werkzaamheden op elkaar afstemmen. Zodoende hebben we ruimte gemaakt voor het aanplanten van bloeiende heesters om het landgoed meer kleur te geven. Wat het werken bij het klooster ook zo bijzonder maakt, is dat de zusters - ze lopen hier gewoon nog in het wild rond - zelf ook in de tuin werkzaamheden verrichten en open staan voor allerlei vragen die de deelnemers van het LOP stellen. Ook worden we regelmatig door het personeel van het klooster in de watten gelegd met lekkernijen en zwepen ze ons op om tijdens de pauze een vrolijk deuntje mee te zingen. Wat is er nog een hoop werk op het landgoed te doen
en we hopen dan ook dat onze ploeg nog vaak op deze bijzondere locatie werkzaamheden mag verrichten.

klooster Casa 2